ליטיגציה ויישוב סכסוכים

מחלקת הליטיגציה של משרד ליפא מאיר, בראשה עומד עו"ד אלון פומרנץ, הינה אחת המובילות בארץ בתחום האזרחי-מסחרי. על לקוחותיה של מחלקת הליטיגציה של המשרד נמנים חברות וגופים מהגדולים במשק וכן תאגידים בינלאומיים והיא עוסקת בניהול התדיינויות וסכסוכים גדולים ומורכבים, בכל הערכאות המשפטיות ובכל הטריבונלים, לרבות הליכי בוררות וגישור.

המחלקה מהווה חלק אינטגרלי מהמשרד שהינו בעל אוריינטציה מסחרית-עסקית מובהקת וככזו, מביאה לידי ביטוי את השיקולים העסקיים של לקוחותיה כחלק מהייצוג בהליכים המשפטיים. גישה זו נועדה לנהל את הסכסוך באופן שייתן מענה הולם להיבטים העסקיים של הלקוח ויביא לפתרון מהיר ויעיל של הסכסוך.

פעמים רבות מצליחה המחלקה ליישב סכסוכים ולנטרל מחלוקות ומשברים עוד בטרם הגיעו לערכאה שיפוטית. זאת, באמצעות מתודולוגיה המשלבת ניתוח והבנה משפטית ועסקית של הקונפליקט ושל האינטרסים של הצדדים ביחד עם גיבוש אסטרטגיה לניהול הסכסוך, מיומנויות בניהול משא ומתן, נטילת היוזמה באופן פרואקטיבי וחתירה להשגת המטרה בנחישות ותוך יישום טקטיקות שונות.

כל עורכי הדין במחלקת הליטיגציה של משרד ליפא מאיר מחויבים לחזון של המשרד ולערכים של מקצוענות, יצירתיות, יסודיות, נחישות, יושרה, נאמנות ללקוח וכבוד למקצוע וליריב. לעורכי הדין במחלקה יש השכלה, ידע וניסיון רב בתחומי המשפט השונים כמו גם במנהל עסקים, כלכלה וחשבונאות, על מנת שיוכלו להבין לעומק את צרכי וטובת הלקוח ואת פרטי ומקור הסכסוך כמו גם האפשרויות השונות להכריע או ליישב אותו. באופן זה הייעוץ שניתן ללקוח מבוסס על הבנה אינטרדיסיפלינרית ויכולת לאתר את נקודות התורפה והחולשה של היריב והדרכים לגיבוש אסטרטגיה מנצחת. המוניטין של המחלקה והדירוג שלה כאחת ממחלקות הליטיגציה המובילות בישראל, הינם תולדה של היכולות יוצאות הדופן של השותפים ועורכי הדין בה והחתירה הבלתי מתפשרת להכרעת כל סכסוך לשביעות רצון הלקוח באופן אפקטיבי ומהיר.

במחלקה עורכי דין בעלי ניסיון רב בהופעה בבתי משפט, החל מערכאות נמוכות ועד לבית המשפט העליון. הייצוג כולל גם הופעה בפני טריבונלים שונים שאינם בתי משפט כגון ועדות ערר, רשויות המדינה, בית הדין להגבלים עסקיים וכדומה וכן הופעה במוסדות בוררות וגישור.

תחומי התמחותה של המחלקה הינם רבים ומגוונים, ומאפשרים למחלקה לספק מענה מלא לצרכי לקוחות המשרד, בין בשלב של טרום ההליך המשפטי ובין במהלכו, תוך ניצול היכולות, הידע והניסיון הנצבר של עורכי הדין השונים בתחומי ההתמחות השונים.

בין תחומי ההתמחות של המחלקה ניתן למצוא: תביעות חוזיות, תביעות נזיקיות, תביעות בתחום דיני החברות וניירות הערך, תביעות בתחום הנדל"ן והקניין (לרבות קניין רוחני), תובענות ייצוגיות ותובענות נגזרות, הגבלים עסקיים, תביעות בתחומי הבנקאות ומימון, תביעות במסגרת הליכי חדלות פירעון, תביעות ביטוח, תקשורת, טכנולוגיה ואינטרנט, ליטיגציה מינהלית (עתירות מנהליות ובג"צים), רשויות מקומיות, גישורים ובוררויות. 

חיפוש בצוות המשרד

צוות